ONLINE TEMEL BİYOİSTATİSTİK KURSU

ONLINE Kurslar

⇒ Eğitim sürecine başlamak ve Ürologlar için Temel Biyoistatistik Kusuna katılmak için tıklayınız.

► Kurs Değerlendirme Formu

►Değerlendirmelerimiz                     
    Katılımcı Görüşleri                                                                 Sizden Gelenler

“Ürolojik Cerrahi Derneği- Ürologlar için Temel Biyoistatistik Kursu (Astellas Sponsorluğunda)”

“Daha önce de benzer bir istatistik kursuna katılmıştım. Ancak hocamız kadar güçlü anlatımı olan ve içeriği tamamıyla klinisyenlerin pratik hayatına yansıyacak kursu bulmak neredeyse imkânsız. Bu süreçte emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.”

“Temel istatistik için çok iyi bir kurs, başlangıçta acaba çalışma tiplerinden de mi bahsedilse idi diye düşünüyorum lakin sıfırdan başlayanlar için çok sıkıcı olabilir. Bu hali ile sadece ürologlar için değil tüm branş hekimleri ve akademisyenler için temel bilgi kaynağı. Yasemin hocaya ve UCD ailesine şükranlarımı sunarım.”

 Dr. Öğr. Üyesi Aykut BAŞER
 Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı

“Böyle bir kursa perifer bir ilden katılabilme imkânını bize sağladığınız için teşekkür ederim. Özellikle eğitmen hocamız dersleri anlatma şekli, isteği çok olumlu idi. Kendisine ayrıca teşekkür ediyorum. Bu ve benzer diğer kursların bu formatta olması durumunda katılmak isterim. Ürolojik Cerrahi Derneği yönetim kurulu ve bizimle bıkmadan ilgilenen Aslı hanıma da teşekkürlerimi iletirim. Hangi durumda hangi teste ile ilgili toplu bir tablo var diye hatırlıyorum. Öyle bir tablo varsa bizlere iletirseniz sevinirim.” Saygılarımla
Dr. Sezgin OKÇELİK

Daha önceden istatistik kursuna katılmış biri olarak bu kursun ve eğitmenimizin mükemmel olduğunu söyleyebilirim. İlk defa bu kadar iyi anlayabildim. Sadece istatistik kullanımını değil mantığını da öğrendiğim bir kurs oldu. Ayrıca her dersi birden fazla izleme, durdurma, geri alma ve istediğimiz zaman izleme özelliği de kursun diğer avantajlarıydı. Üropedia dünya çapında ünlü bir program ve her yeniliği değerini bir kat daha artırıyor. Başta eğitmen hocamız olmak üzere emeği olan herkese çok teşekkür ederim.

“Çok iyi düşünülmüş ve planlanmış, organizasyonu da gayet güzel pratiğe dökülmüş bir ONLINE eğitim oldu. Özellikle biz asistan hekimler için çok yararlı bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. SPSS hakkında da bilgi sahibi olup pratik yapma imkânı bulduk. İnşallah İLERİ İSTATİSTİK KURSUNU da üstüne ekleyerek tez ve diğer bilimsel çalışmalarımızda aktif olarak kullanabileceğimiz bilgi birikimine sahip olmuş oluruz. Sponsor olduğu için Astellas'a, bizlere her konudaki yardımlarından dolayı da aslı hanım'a tesekkür ederim. Örnek sorular ve sınav süreci de umarım olumlu geçer. Tekrar bu güzel kurs için teşekkür ederim.”

“Öncelikle böyle bir kurs organize ettiğiniz için minnettar olduğumu belirtmeliyim. Çok samimi olarak söylüyorum, Türkiye'de bizim klinisyenler olarak bence en eksik olduğumuz alan istatistik idi. Çalışmayı planlarken, istatistiğini yaparken, bulgularımızı ifade edip yorumlarken ve başka çalışmaları okurken çok karanlıkta kalan bir kısmı bu kurs sayesinde aydınlatabileceğiz. Belki sadece bir kursla öğrenilemeyecek kadar önemli ve geniş bir bilim dalı istatistik. Ancak, bu kursun akademik anlamda elimizi çok güçlendireceğine eminim. Burada dinlerken aldığımız notları tüm akademik hayatımız boyunca kullanacağıma da eminim. Birçok arkadaşım gibi ben de tabi ki İLERİ İSTATİSTİK KURSUNU heyecanla bekliyor olacağım. Tekrardan çok teşekkür ediyorum. Yasemin hocamın emeğine sağlık, sevgili hocamla tanışmıyoruz ama minnettarlığımı iletirseniz memnun olurum. İyi günler dilerim.”

“Çok yararlı bir eğitim idi. Tıp fakültesi dönem 1 de biyoistatistik derslerimiz vardı ve biyoistatistik dersinde çok ilgiliydim ve başarılıydım. Aradan geçen 9 yılın ardından biyoistatistik temel bilgilerini görmek hafızamın derinlerinde yatan güzel bir şeyin yeniden yüzeye çıkmasına neden oldu. Bu duruma çok sevindim. Bilimsel yayınlar okurken anlamadığım istatistiksel grafikler, datalar vardı. Şimdi biraz daha bilinçliyim, verileri incelerken daha iyi yorumlar yapabiliyorum. İleri biyoistatistik kursu ile daha da nitelikli olmayı çok istiyor ve kursun düzenlenmesini arzu ediyorum. Emeği geçenlerden çok teşekkür ederim. Bu güzel övgüleri ileri biyoistatistik kursu sonrası daha nitelikli bilgi sahibi olarak da yazmak istiyorum. Ürolojik Cerrahi Derneği gerçekten çok değerli bir topluluk. Umarım biz doktorların gelişmesine verdiğiniz katkılarınız Türkiye Cumhuriyeti'nin çağdaş uygarlığın bir parçası olmasına vesile olacaktır. Her şey için teşekkür ederim.”

... daha fazlası

 • Konu:
  ONLINE TEMEL BİYOİSTATİSTİK KURSU
 • Haber Eklenme Tarihi:
  20 Temmuz 2020 Pazartesi
 • Konum:
  CLINIST
 • Yayında geçen süre:
  3 yıl önce
 • Paylaş:
Yorum Yazmak için tıklayınız