ONLİNE İLERİ BİYOİSTATİSTİK KURSU

⇒ Eğitim sürecine başlamak ve Ürologlar için İleri Biyoistatistik Kusuna katılmak için tıklayınız.

►Değerlendirmelerimiz

Öğrenim Hedefleri:

Bu kursun sonunda katılımcıların;

 • Varyans Analizi’nin hangi tür verilerde kullanılabileceğini ayırt edebilmeleri,
 • Hangi durumda hangi Post-hoc testin kullanılabileceğini ayırt edebilmeleri,
 • SPSS’de ANOVA testini elde edebilmeleri ve sonuçlarını yorumlayabilmeleri,
 •  Kruskal Wallis Testi’nin hangi tür verilerde kullanılabileceğini ayırt edebilmeleri,
 • SPSS’de elde edebilmeleri ve sonuçlarını yorumlayabilmeleri,
 • Tekrarlı Ölçümlerde Varyans Analizi’nin hangi tür verilerde kullanılabileceğini ayırt edebilmeleri 
 • SPSS ‘de elde edebilmeleri ve sonuçlarını yorumlayabilmeleri,
 •  Friedman Testi’nin hangi tür verilerde kullanılabileceğini ayırt edebilmeleri,
 • SPSS’de elde edebilmeleri ve sonuçlarını yorumlayabilmeleri,
 • İki Yönlü Varyans Analizi’nin hangi tür verilerde kullanılabileceğini ayırt edebilmeleri
 • SPSS’de elde edebilmeleri ve sonuçlarını yorumlayabilmeleri,
 • Duyarlılık, Seçicilik ve ROC eğrilerini tanımlayabilmeleri, elde edebilmeleri ve yorumlayabilmeleri
 • Odds Oranı ve Relatif Risk ölçülerini tanımlayabilmeleri, elde edebilmeleri
 • Lojistik Regresyon Analizinin hangi tür verilerde kullanılabileceğini ayırt edebilmeleri ve sonuçlarını yorumlayabilmeleri

beklenmektedir.

Kursa katılmak için tıklayınız.

Program için tıklayınız.

 

  Katılımcı Görüşleri                                                                 

“Ürolojik Cerrahi Derneği- Ürologlar için İleri Biyoistatistik Kursu"

Öncelikle böyle bir kursu düzenlediğiniz için çok teşekkür ederim. Video ilerletince bir sonraki derse geçme olayı sıkıntılı oluyor zaman kaybına neden oluyor bununla ilgili bir iyileştirme yapılabilir.Çok değişkenli logistic regresyon analizi de anlatılsaydı daha iyi olurdu.

Temel kurs gibi mükemmel bir fırsattı bizler için her anlamda. emeği geçen herkesin ellerine sağlık. eksik konular tabi ki kalıyor, ileride eksiklerin tamamlanması için yeni bir kurs açılmasını dört gözle bekliyor olacağım. çok faydalı bir kurstu. tüm ÜCD yönetimine, Adil Esen Hocama, Aslı hanım ve Merve hanımlara kahrımızı çektikleri için teşekkürlerimi sunuyorum.

Tamamıyla kusursuz bir program oldu. Eklenen uygulama videoları, kullanılan istatistik programını anlamaya ve pratik kullanımı geliştirmeye çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Derslerin parça parça yüklenmesi konular arasında geçişte ufak kopukluklar yaşamama neden olsa da makul bir zaman kaybı ile tüm konulara hakim olmak mümkün oldu. Bu kursu düzenleyen Ürolojik Cerrahi Derneği'ne, kursun düzenlenmesine katkıda bulunan Astellas firmasına ve Hocamıza şükranlarımı sunarım.

elinize,emeğinize sağlık. emeği geçen herkese teşekkürler. başka kursların olması dileği ile...

Kurs gerçekten mükemmeldi. Yasemin hoca nın güzel anlatımı, ÜCD nin mükemmel fikirleri ile bir araya gelince ortaya muhteşem bir kurs çıkıyor. Emeği geçenlerin ellerine sağlık.

Kursun içeriği kadar zamanlaması da biz kursiyerler için son derece isabetliydi. Zira günümüzde çoğu meslektaşın esnek çalıştığını var sayarsak bu günleri daha güzel ve yararlı değerlendiremezdik. Bu zamanları anlamlı kıldıkları için emeği geçen herkese, Yasemin Hocama, Astellas'a, Merve ve Aslı Hanımlara ve çok değerli ÜCD yönetimine sonsuz teşekkür ediyorum.

Temel programa göre daha uzun ve ayrıntıya giren ileri seviye kurs beklentimi fazlasıyla karşıladı. Yasemin hocamıza bu güzel sunumları için teşekkür ediyorum. İstatistik konusu uzun zamandır beni biraz korkutan bir alandı. Youtubedan izlediğim videolar ile edindiğim bazı kaynaklarla halen kafamda soru işaretleri mevcuttu. Ancak bu kursla beraber tezimin istatistiğini kendim yapacak düzeye geldiğimi düşünüyorum.Türkiye'de üroloji asistanı eğitimine maddi beklentisiz bu kadar destek veren ve dünyada örneği oldugunu pek sanmadığım Ürolojik Cerrahi Derneğine çok teşekkür ediyorum. Bize verdiğiniz destek ileri de hayalini kurduğumuz akademik hayata daha pozitif bakmamızı sağlıyor ve bizleri cesaretlendiriyor.

Temel istatistik kursunun ardından çok faydalı bir kurs oldu. Acaba çoklu regresyon analizleri de ayrıca anlatılacak mı? Bu konu ile birlikte Kaplan–Meier gibi konuları birlikte ayrı bir kurs çatısı altında düzenlenmesi çok iyi olur :)

Başta Yasemin hocam olmak üzere emeği geçen tüm hocalarıma ve Ürolojik Cerrahi Derneği ekibine çok teşekkür ederim. Çok faydalandığım ve güzel bir kurstu. Derslerin bir de SPSS uygulaması şeklinde video ile gösterilmesi kursa ayrı bir güzellik kattı. Tekrar çok teşekkürler

Kurs içeriğinde işlenmeyen eksik kalan istatistik konuları vardı, kurs daha kapsamlı olabilirdi. Inter - intra observer değerlendirmeler, örneklem büyüklüğü hesaplama ve SPSS grafik çıktıları - grafik düzenleme üzerine konu anlatımı eklenmiş olsaydı iyi olurdu. Uygulama örnekleri derste anlatılan örnekten farklı olsaydı daha iyi olurdu; aynı test için farklı örnekler gösterilmiş olurdu.

Hocamız istatistiğin mantığını anlamamız için formülleri anlatarak bize daha faydalı olmasını istiyor ancak formüllerdeki çoğu simgeyi bile ürolog arkadaşlarımın bu kursta tam olarak kavrayabildiğini zannetmiyorum. Daha minimale çekilebilir diye düşünüyorumgenel olarak istatistik ile alakalı çözümlere nasıl yaklaşacağımız, temel olarak neleri sorgulayacağımız hatta çalışmaya başlamadan önce kullanacağımız yöntemler rahatlıkla kafamıza yer etti ve bu açıdan çok faydalı oldu. Bu imkanı bize sağlayan ürolojik cerrahi derneğine teşekkür ederim..

...daha fazlası

 • Konu:
  ONLİNE İLERİ BİYOİSTATİSTİK KURSU
 • Haber Eklenme Tarihi:
  5 Mart 2021 Cuma
 • Konum:
  CLINIST
 • Yayında geçen süre:
  2 yıl önce
 • Paylaş:
Yorum Yazmak için tıklayınız